Principe Pallavicini

Vinárstvo Principe Pallavicini sa nachádza v srdci Talianska a jeho viniče obklopujú staroveký Rím. 

Prítomnosť rodiny Principi Pallavicini v regióne Lazio možno hľadať v druhej polovici 17. storočia u Niccola Pallaviciniho, po ktorom nasledovala postupnosť spoločensky významných jednotlivcov vrátane pápeža Klementa IX., rôznych kardinálov vrátane Giovanniho Battistu Pallaviciniho a Lazzaro Pallavicini a prvého starostu Ríma Francesco Pallavicini. Historické archívy v Palazzo Pallavicini odhalili dokumenty, ktoré dokazujú, že vinárstvo dodávalo víno do Vatikánu a anglickej kráľovnej.

Vínna pivnica prešla nedávno renováciou a bola vybavená zrezanými kužeľovitými nádobami typu „Lem“, ktoré sú vhodné na samostatnú vinifikáciu každého druhu hrozna, aby bolo možné úplne preskúmať osobitosti a potenciál každej z 90 hektárov viniča. Cieľom je zvýšiť kvalitu všetkých vín, s osobitným dôrazom na pôvodné odrody, ako sú Malvasia Puntinata a Cesanese. Vznikajú tu vynikajúce biele vína ako Frascati DOC a Roma Bianco DOC. Milovníci červeného vína sa potešia Cesanese Rubillo IGP Roma Rosso DOC.


    

Cena

1314
11314
principe pallavicini cesanese cervene vino
13,50 € / ks

Červené víno Principe Pallavicini Cesanese Rubillo IGP je jemné a vyvážené s vôňou po zrelom ovocí.

Kód: 147
principe pallavicini frascati biele vino
13,50 € / ks

Biele víno Principe Pallavicini Frascati DOC je suché ale zároveň svieže so zamatovou chuťou.

Kód: 146
principe pallavicini roma bianco biele vino
14 € / ks

Biele víno Principe Pallavicini Roma DOC Bianco je jemné a elegantné s bohatou ovocnou vôňou.

Kód: 149
principe pallavicini roma rosso cervene vino
14 € / ks

Červené víno Principe Pallavicini Roma DOC Rosso je elegantné s vyváženými tanínmi a dlhým záverom s vynikajúcou perzistenciou.

Kód: 148
4 položiek celkom
Späť do obchodu