Antica Fratta

O pivnici postavenej vo štvrti Fratta Monticelli Brusati sa hovorilo s obdivom už v polovici devätnásteho storočia. Kedy sa Rytier Luigi Rossetti, obchodník z tejto oblasti, rozhodol premeniť tento statok na svoj elegantnú rezidenciu a na sídlo svojho obchodu s vínom, pre ktoré postavil nádherné pivnice získané kopaním do skaly vo svahu za vilou, ktorá bola v roku 1979 zrekonštruovaná a vrátila sa do svojej starobylej nádhery. Franciacorta sa nachádza medzi mestom Brescia, Retskými Alpami, jazerom Iseo a riekou Oglio s pôdaou bohatou na vápenec.

Chladný vánok zostupujúci z predalpských údolí prináša široké výkyvy dennej a nočnej teploty, veľkorysé slnečné svetlo a dobre rozložené zrážky, optimálne podmienky na výrobu základných vín, ktoré sú ideálne na opätovné kvasenie vo fľaši požadované klasickou metódou.

Franciacorta patrí medzi prvé sekty vyrobené klasickou metódou v Taliansku a v roku 1995 ako prvá získala štatút DOCG.  Vďaka ich úsiliu, vedomostiam a vášni sa im podarilo stať sa najvýznamnejším producentom oblasti.

Všetky šumivé vína Franciacorta sú vyrábané tradičnou metódou (metódou Champenoise). 

Cuvée Real.antica.fratta.franciacorta
24,90 € / ks

Šumivé víno Antica Fratta Franciacorta Brut poteší elegantnou a sviežou chuťou, s príjemnými ovocnými a kvetinovými arómami.

Kód: 117
ESSENCE BRUT.antica.fratta.franciacorta
38,70 € / ks

Šumivé víno Antica Fratta Franciacorta Essence Brut očarí výnimočnou eleganciou a príjemnou vôňou po zrelom ovocí a kvetinách.

Kód: 118
Essence.rose antica.fratta.franciacorta
38,70 € / ks

Šumivé víno Antica Fratta Franciacorta Essence Brut Rosé má intenzívnu chuť a príjemnú vôňu po červenom bobuľovitom ovocí.

Kód: 122
essence.saten.antica.fratta.franciacorta
38,70 € / ks

Šumivé víno od Antica Fratta Franciacorta Essence Brut Saten má náznak citrusových tónov elegantne ladiac so spomienkami na exotické ovocie. 

Kód: 120
ESSENCE NATURE.antica.fratta.franciacorta
38,70 € / ks

Šumivé víno Antica Fratta Franciacorta Essence Nature je výnimočne osviežujúce suché víno s minimálnym obsahom zvyškového cukru.

Kód: 119
Quintessence.antica.fratta.franciacorta
45 € / ks

Šumivé víno Antica Fratta Franciacorta Quintessence Riserva Extra Brut je „vyrobená na premýšľanie“, živá s meniacimi arómami, vyvíjajúcimi sa v pohári, a pri každom dúšku...

Kód: 121
6 položiek celkom