Antica Fratta

O pivnici postavenej vo štvrti Fratta Monticelli Brusati sa hovorilo s obdivom už v polovici devätnásteho storočia. Kedy sa Rytier Luigi Rossetti, obchodník z tejto oblasti, rozhodol premeniť tento statok na svoj elegantnú rezidenciu a na sídlo svojho obchodu s vínom, pre ktoré postavil nádherné pivnice získané kopaním do skaly vo svahu za vilou, ktorá bola v roku 1979 zrekonštruovaná a vrátila sa do svojej starobylej nádhery. Franciacorta sa nachádza medzi mestom Brescia, Retskými Alpami, jazerom Iseo a riekou Oglio s pôdaou bohatou na vápenec.

Chladný vánok zostupujúci z predalpských údolí prináša široké výkyvy dennej a nočnej teploty, veľkorysé slnečné svetlo a dobre rozložené zrážky, optimálne podmienky na výrobu základných vín, ktoré sú ideálne na opätovné kvasenie vo fľaši požadované klasickou metódou.

Franciacorta patrí medzi prvé sekty vyrobené klasickou metódou v Taliansku a v roku 1995 ako prvá získala štatút DOCG.  Vďaka ich úsiliu, vedomostiam a vášni sa im podarilo stať sa najvýznamnejším producentom oblasti.

Všetky šumivé vína Franciacorta sú vyrábané tradičnou metódou (metódou Champenoise). 

Cena

2547
12547
antica fratta franciacorta brut sumive vino chardonnay zilina
25,90 € / ks

Šumivé víno Antica Fratta Franciacorta Brut poteší elegantnou a sviežou chuťou, s príjemnými ovocnými a kvetinovými arómami.

Kód: 117
antica fratta franciacorta essence brut sumive vino
38,70 € / ks

Šumivé víno Antica Fratta Franciacorta Essence Brut očarí výnimočnou eleganciou a príjemnou vôňou po zrelom ovocí a kvetinách.

Kód: 118
antica fratta franciacorta essence rose sumive vino ruzove zilina
38,70 € / ks

Šumivé víno Antica Fratta Franciacorta Essence Brut Rosé má intenzívnu chuť a príjemnú vôňu po červenom bobuľovitom ovocí.

Kód: 122
antica fratta franciacorta essence saten sumive vino chardonnay
38,70 € / ks

Šumivé víno od Antica Fratta Franciacorta Essence Brut Saten má náznak citrusových tónov elegantne ladiac so spomienkami na exotické ovocie. 

Kód: 120
antica fratta franciacorta nature sumive vino suche malo cukru
38,70 € / ks

Šumivé víno Antica Fratta Franciacorta Essence Nature je výnimočne osviežujúce suché víno s minimálnym obsahom zvyškového cukru.

Kód: 119
antica fratta franciacorta quintessence sumive vino
47 € / ks

Šumivé víno Antica Fratta Franciacorta Quintessence Riserva Extra Brut je „vyrobená na premýšľanie“, živá s meniacimi arómami, vyvíjajúcimi sa v pohári, a pri každom dúšku...

Kód: 121
6 položiek celkom
Späť do obchodu