Marcazzan

Najstaršie vinice vinárstva Marcazzan sa nachádzajú vo výške asi 200 metrov nad morom v oblasti Veneto, kde pred 70 rokmi nebolo možné pestovať žiadnu plodinu. Všetky procesy boli vykonávané ručne. V decembri sa vysádzali takzvané "divoké" výhonky, aby ich chránili pred mrazom. Nasledujúci rok vyklíčili a mohli byť štiepené, väčšinou s odrodou Durello.

Vinice novej generácie boli vysadené v roku 2018 v meste Cattignano vo výške 520 metrov nad morom na južne orientovanom pobreží, aby sa umožnil optimálny teplotný rozsah. Hlavnou charakteristikou krajiny, kde sa nachádza vinárstvo Marcazzan, je jeho sopečný pôvod, ktorý svojou veľmi tmavou farbou a typickou kyslosťou vedie k mimoriadnej chuti a aróme.

Skúsenosti sa odovzdávali z generácie na generáciu, z otca na syna, sa zrodilo súčasné vinárstvo Marcazzan, ktoré Fabio s hrdosťou a vášňou rozvíja a snaží sa priniesť na váš stôl produkt jedinečnej kvality.

Cena

3839
13839
Marcazzan Lesini Durello DOC Metodo Classico 0,75l
Novinka
38,70 € / ks

Šumivé víno Marcazzan metodo classico má v nose arómu harmančeka, alpských bylín, citrusových plodov a bieleho kôstkového ovocia.

Kód: 1026
1 položiek celkom
Späť do obchodu