Neohodnotené

Mezzacorona Musivum Pinot Grigio Superiore DOC 0,75 l

Biele suché víno Musivum Pinot Grigio Superiore so zmyselným buketom, vyváženou a príjemnou chuťou.

Skladom
Kód: 840
Značka: Mezzacorona
43 €
Kategória: Mezzacorona
Hmotnosť: 1 kg
Výrobca:: Mezzacorona
Typ:: Suché
Objem:: 0,75 l
Alkohol:: 13,5 %
Podávanie:: 10 - 12 °C
Krajina pôvodu: Taliansko

Odroda vína: 100 % Pinot Grigio

Charakteristiky
Farba: slamovo žltá
Vôňa:  komplexná, s náznakmi zrelého ovocia (broskyne, hrušky) a sušených citrusových plodov, harmančeka, švajčiarskej borovice a rododendronového medu. Zaujímavý je náznak horského egreša, doplnený o korenisté tóny mandlí a vlašských orechov.
Chuť:  bohatá, ponúka príjemnú harmóniu medzi chuťou a kyselinkou.

Vhodné
Veľmi dobre sa hodí do polievok z rýb, k predjedlám, špeciálne k pokrmom so špargľou, jedlám z rýb, grilovanému mäsu a chutným syrom.

Charakteristiky
Neskorý zber, ktorého cieľom je zvýrazniť odrodové vlastnosti a aromatickú bohatosť odrody. Hrozno sa zbiera ručne v skorých ranných hodinách, aby sa zachovala jeho čerstvosť vďaka nízkym teplotám. Hrozno sa prepravuje do vinárstva v perforovaných nádobách navrhnutých tak, aby sa zachovala vôňa a celistvosť strapcov. Následne sa hrozno jemne lisuje, aby sa získal voľný mušt, ktorý sa potom nechá prirodzene dekantovať. Fermentácia s vybranými kvasinkami pri kontrolovanej teplote 18 °C v nerezových tankoch špeciálne navrhnutých pre Musivum50 % objemu dokončuje poslednú tretinu fermentácie v 50 hl dubových sudoch, kde zostáva až do fázy zrenia. Druhá polovica je naopak fermentovaná v oceľových tankoch, kde pokračuje fázou zrenia na kvasinkách. Následne sa vína zmiešavajú.

 
Vína Musivum sú neopakovateľné, schopné po čase prejaviť vždy iné a prekvapivé vône.

Alergény:

Obsahuje siričitany 

Drevená krabička Musivum Pinot Grigio Superiore DOC je súčasťou balenia.
Späť do obchodu