Neohodnotené

Feudo Arancio Hedonis Nero d´Avola Riserva DOC 2015 0,75 l

Červené víno Feudo Arancio Hedonis Nero d´Avola je skutočnou interpretáciou sicílskeho potešenia. Zaujme zmysly a zahreje srdce svojou mohutnosťou a zmyselnosťou.

Momentálne nedostupné
Kód: 834
Značka: Feudo Arancio
27 €
Kategória: Červené víno
Hmotnosť: 1 kg
Výrobca:: Feudo Arancio
Typ:: Suché
Objem:: 0,75 l
Alkohol:: 14 %
Podávanie:: 14 - 16 °C
Krajina pôvodu: Taliansko

Odroda vína: 100 % Nero d’Avola

Charakteristiky
Farba: rubínovo-červená s fialovými odtieňmi
Vôňa:  bohatá a komplexná po sušenom červenom ovocí, aníze a sladkého korenia, tóny mandlí, vanilky a tabaku pochádzajú z dubových sudoch
Chuť:  štruktúrovaná a zamatová, zakončená jemnými a sladkými tanínmi

Podávanie
Vhodné k červenému mäsu, pečeným a grilovaným rybám a zrejúcim syrom.

Vinifikácia
Bohaté pôdy, teplé podnebie s chladnejšími nocami v pestovateľskej oblasti Sambuca na Sicílii umožňujú dokonalé dozrievanie hrozna. Zber v polovici septembra. Následne prebieha primárna selekcia hrozna s fermentáciou a maceráciou po dobu 15 - 18 dní s opakovaným prečerpávaním, aby sa extrahovala farba a trieslová zložka. Po malolaktickej fermentácii, víno z tohto výberu dozrieva v sudoch z francúzskeho a amerického dubu 18 - 20 mesiacov. Hrozno zo sekundárneho výberu sa ponechá dlhšie na viniči, aby dosiahol ďalšiu úroveň ovocnej komplexnosti. Alkoholová fermentácia a macerácia trvá približne 15 dní. Víno sa uchováva v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele po dobu 18-20 mesiacov. Na konci oboch období zrenia sa zmieša 50 % vína zrejúceho v sudoch a 50 % vína vyrobeného v nerezových nádržiach vytvárajúc tak výrazne, bohaté a príjemné víno.

Alergény:

Obsahuje siričitany

Späť do obchodu