2 hodnotenia

Banfi Brunello di Montalcino Poggio alle Mura Riserva DOCG 0,75 l

Červené víno Banfi Brunello di Montalcino Poggio alle Mura Riserva DOCG je jemné, elegantné s intenzívnou vôňou a tanínmi.

Skladom
Kód: 180
Značka: Banfi
98 €
Kategória: Červené víno
Hmotnosť: 1 kg
Výrobca: Banfi
Typ: Suché
Objem: 0,75 l
Alkohol: 14,5 %
Podávanie: 16 - 18 °C
Krajina pôvodu: Taliansko
Banfi Brunello di Montalcino Poggio alle Mura Riserva DOCG
ZADARMOZADARMO

Odroda vína: 100 % Sangiovese Grosso

Charakteristiky
Farba: intenzívna červená s granátovými odleskami
Vôňa: intenzívna vôňa charakteristická pre černice alebo čerešne, s dobre integrovanými s tónmi kávy, fajkového tabaku a korenia
Chuť: jemná a vyvážená, elegantná so zrelými tanínmi, vhodné na archiváciu

Vhodné
Dobre sa kombinuje s bohatými a štruktúrovanými jedlami, so slanými jedlami ako sú zrejúce syry alebo sušené mäso. Taktiež poteší ako pohár vína večer na uvoľnenie.

Vinifikácia
Fermentácia a macerácia trvá 12 - 13 dní v kombinovaných dreveno-nerezových kadiach Horizon pri kontrolovanej teplote 27 - 29 °C. Víno dozrieva 30 % vo francúzskych dubových sudoch (60-90 hl.) a 70% vo francúzskych dubových barikových sudoch (350 l.) po dobu 3 rokov. Po nafľaškovaní odpočíva víno ešte ďalších 12 mesiacov.

Poggio alle Mura Brunello di Montalcino Riserva DOCG má vynikajúci potenciál dozrievania (20 rokov) a je vhodné na konzumáciu už po 6 rokoch. Odporúčame víno otvoriť minimálne 1 hodinu pred podávaním, aby sa stihla plne rozvinúť chuť vína.

Prvý ročník bol vyrobený vinárstvom Banfi v roku 2007.

Alergény:

Obsahuje siričitany

 

Vyhľadávané pojmy: najlepšie červené víno / kvalitné červené suché víno / Brunello di Montalcino Poggio alle Mura Riserva DOCG

Späť do obchodu