2 hodnotenia

Franco Biondi Santi Greppo Brunello di Montalcino DOCG 2017 0,75 l

Červené víno Franco Biondi Santi Greppo Brunello di Montalcino DOCG  má podmanivú štruktúru so zamatovými tanínmi a dlhou dochuťou.  

Skladom
Kód: 615
195 €
Kategória: Červené víno
Hmotnosť: 1 kg
Výrobca: Franco Biondi Santi Greppo
Typ: Suché
Objem: 0,75 l
Alkohol: 14,5 %
Podávanie: 16 - 18 °C
Krajina pôvodu: Taliansko
biondi santi brunello di montalcino
ZADARMOZADARMO

Odroda vína: 100 % Sangiovese Grosso (BBS11 Clone)

Charakteristiky
Farba: intenzívna rubínovo červená
Vôňa: plná, ovocné arómy s výrazným tónom čerešní, jemné dotyky tymiánu a rozmarínu, s náznakmi koreňa sladkého drievka
Chuť: podmanivá štruktúra, zamatové taníny, po ktorých nasleduje obvyklý pocit sviežosti, ktorý vždy rozlišoval Brunello Biondi-Santi, veľmi dlhý záver prekvapuje výraznou mäkkosťou

Vhodné
K dusenému, pečenému a grilovanému tmavému mäsu, aromatickým syrom.

Vinifikácia
Klasická vinifikácia pri kontrolovanej teplote. Fermentácia prebieha v cementových kadiach iba s použitím pôvodných kvasiniek. Víno dozrieva 36 mesiacov vo veľkých sudoch zo slavónskeho duba. Po nafľaškovaní zostáva v pivniciach aspoň jeden rok. Víno pre Brunello di Montalcino sa získava z 10 až 25 ročných viníc. Toto víno sa vyrába len vo vynikajúcich rokoch. Pred podávaním treba víno nechať otvorené aspoň 8 hodín

Alergény:

Obsahuje siričitany

 Ideálna spotreba: 2021 - 2057

Brunello di Montalcino Biondi-Santi je prvým Brunellom v histórii a 150 rokov stelesňuje víziu, ktorá inšpirovala Clemente Santi pri vytváraní jeho prvého výrazu v 19. storočí. V minulosti ale aj dnes predstavuje výrazné víno so zložitou a vycibrenou osobnosťou.

 

Rok 2015 bol teplý s malým množstvom prehánok a vysokými teplotami od mája do augusta, ktoré umožnili viniču dozrieť. Vďaka všetkým týmto podmienkam dozrelo hrozno pre vína najvyšších tried. Zber začal 21. septembra.

 

Späť do obchodu