1 hodnotenie

Tenuta Ulisse Passerina Terre di Chieti IGP 0,75 l

Biele víno Tenuta Ulisse Passerina IGT je svieže, vyvážené, kvetinové s jemnou mineralitou.

Skladom
Kód: 135
Značka: Tenuta Ulisse
11,50 €
Kategória: Biele víno
Hmotnosť: 1 kg
Výrobca: Tenuta Ulisse
Typ: Suché
Objem: 0,75 l
Alkohol: 13 %
Podávanie: 8 - 10 °C
Krajina pôvodu: Taliansko

Odroda vína: 100 % Passerina

Charakteristiky
Farba: slamená žltá so zelenými zábleskami
Vôňa: vôňa intenzívna pripomínajúca broskyne, marhule a grapefruit, kvetinový buket pripomína vistériu a limetku
Chuť: chuť je svieža, vyvážená a kvetinová pripomínajúca zrelý melón, trochu minerálna

Vhodné
K predjedlám z rýb, v kombinácii s krevetami, mušľami a ustricami , ku všetkým jedlám z rýb. Vynikajúce na  zvýraznenie sushi a k aromatickým syrom.

Vinifikácia
Po výbere a triedení je celé hrozno chladené v exkluzívnom chladiacom tuneli Tenuta Ulisse s okamžitým poklesom teploty s následnou maceráciou šupiek za studena. Nasleduje fermentácia pri nízkej kontrolovanej teplote  8 - 11 °C v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele. Víno dozrieva v týchto nádržiach po dobu 3 mesiacov a po nafľaškovaní dozrieva ešte niekoľko mesiacov vo fľaši. 

Alergény:

Obsahuje siričitany

 

Víno z bieleho hrozna Passerina je veľmi rozšírené v strednom Taliansku. Napriek tomu jeho pôvod nájdeme v Grécku, kde dostal meno „zlaté hrozno“ kvôli svojej prestížnej povahe. Táto vinná réva v 60. rokoch výrazne poklesla, ale zlom nastal v poslednom desaťročí a došlo k inverzii tohto trendu. Passerina opätovne vzbudila záujem mnohých výrobcov a nadšencov vína.

Charakteristickým znakom tohto hrozna je dobrá kapacita akumulácie cukru, ktorá však nie je sprevádzaná zodpovedajúcim poklesom v kyselinky v období zberu. Preto sa veľmi často vyznačuje silnou kyslosťou.

Späť do obchodu